NEWSY

The Best Of

Według statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej ISAPS w ciągu ostatnich lat daje się zauważyć olbrzymi wzrost zainteresowania zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej – zarówno na świecie, jak i w Polsce. W naszym kraju każdego roku przeprowadzanych jest kilkaset tysięcy zabiegów poprawiających wygląd twarzy i ciała. Szacuje się, że w 2019 liczba ta jeszcze wzrośnie. Większość pacjentów nadal stanowią kobiety, prawie 90%, jednak z roku na rok co raz więcej panów decyduje się na zabiegi a i oferta dedykowana mężczyznom jest szersza.

The Best Of 2

Wśród moich pacjentów numerem jeden wśród najczęściej wybieranych zabiegów jest całkowita korekta nosa.

Wielu pacjentów zgłasza się nie tylko z powodów estetycznych ale również zdrowotnych, dlatego większość operacji łączę z septoplastyką czyli prostowaniem przegrody nosowej. Numer dwa to powiększanie piersi. Jeszcze do niedawna więcej pacjentek decydowało się na tę operację głównie w okresie wiosennym i jesiennym ale od kilku lat zainteresowanie tym zabiegiem jest takie samo przez cały rok.

Pora roku natomiast często decyduje o wyborze operacji z zakresu korekty powiek górnych i dolnych – częściej pacjentki wybierają okres jesienno-zimowy ze względu na konieczność unikania ekspozycji blizn na promieniowanie słoneczne przez kilka miesięcy po zabiegu. Na trzecim miejscu jest korekta odstających uszu. Zabieg ten cieszy się popularnością tak samo u kobiet jak i u mężczyzn. Coraz częściej do mojego gabinetu zgłaszają się rodzice z dziećmi, którzy chcą zaoszczędzić swoim pociechom stresu wynikającego z piętnowania tego defektu przez rówieśników. Mali pacjenci dzięki tej korekcie zdobywają pewność siebie, a rodzice po operacji relacjonują mi, że dzieci są bardziej radosne, otwarte i łatwiej nawiązują kontakty. Z roku na rok bardzo wzrasta liczba wykonywanych zabiegów liposukcji czyli odsysania tkanki tłuszczowej. Świadomość odnośnie liposukcji zmieniła się bardzo na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jeszcze nie tak dawno temu pacjenci traktowali liposukcję jako alternatywę dla diety – często zgłaszali się z wyraźną nadwagą i nie rozumieli dlaczego odmawiam przeprowadzenia operacji.

Dziś większość pacjentów wie, że liposukcja to bardzo skuteczna metoda na modelowanie sylwetki ale nie może być sposobem na odchudzanie. Świadomość tego zabiegu jest już tak duża, że pacjenci zazwyczaj proszą, aby przy okazji liposukcji pobrany tłuszcz wykorzystać i wypełnić nim bruzdy na twarzy, usta czy piersi. Taki zabieg wypełnienia własnym tłuszczem nazywany jest lipofilingiem. Liposukcja to również popularny zabieg wśród mężczyzn. Często wybierają także plastykę powiek, operację zmniejszenia piersi (w przypadku ginekomastii), plastykę brzucha i lifting twarzy. przeprowadzenia operacji. Dziś większość pacjentów wie, że liposukcja to bardzo skuteczna metoda na modelowanie sylwetki ale nie może być sposobem na odchudzanie. Świadomość tego zabiegu jest już tak duża, że pacjenci zazwyczaj proszą, aby przy okazji liposukcji pobrany tłuszcz wykorzystać i wypełnić nim bruzdy na twarzy, usta czy piersi.

Taki zabieg wypełnienia własnym tłuszczem nazywany jest lipofilingiem. Liposukcja to również popularny zabieg wśród mężczyzn. Często wybierają także plastykę powiek, operację zmniejszenia piersi (w przypadku ginekomastii), plastykę brzucha i lifting twarzy.

Dr. n. med. Tomasz Dębski

Dr. n. med. Tomasz Dębski

Jestem specjalistą chirurgii plastycznej. Po ukończeniu Warszawskiej Akademii Medycznej związałem się z w Kliniką Chirurgii Plastycznej Szpitala im. Prof. W. Orłowskiego w Warszawie, w której pracuję do dziś.

Wyszukaj
Najnowsze wpisy

Powiększenie piersi bez skalpela?

Powiększanie piersi bez śladu skalpela? Dziś piękny i jędrny biust to już nie zawsze sprawa natury. Od lat bowiem...
Zobacz więcej

The Best Of

Według statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej ISAPS w ciągu ostatnich lat daje się zauważyć olbrzymi wzrost zainteresowania zabiegami...
Zobacz więcej

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.