Pełna Korekta Nosa 

OPERACJE PLASTYCZNE NOSA / KOREKCJA NOSA / RHYNOPLASTYKA

Pełna Korekta Nosa 

OPERACJE PLASTYCZNE NOSA / KOREKCJA NOSA / RHYNOPLASTYKA
Pełna Korekta Nosa 2

Opis zabiegu

Wyniki statystyk są bezlitosne – u nowo poznanych ludzi, pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę jest…nos. To on decyduje, czy mamy ostry czy łagodny wyraz twarzy. Czy wyglądamy na cięższych czy lżejszych. Sympatycznych czy niesympatycznych.

Długie, orle, spiczaste, zadarte, garbate, za wąskie, za szerokie, wklęsłe, pourazowe… Pacjenci często niezadowolenie z wyglądu nosa nazywają największym kompleksem. Dlatego, zaraz po operacji powiększania piersi – operacja plastyczna nosa jest drugą najpopularniejszą z dziedziny chirurgii plastycznej na świecie!

Czas trwania zabiegu

120 - 240 minut

Zdjęcie szwów

7-10 dni

Zalecane wizyty kontrolne

* po 7-10 dniach, * po 6 miesiącach, * po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie ogólne/ Sedacja:

Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii.

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda zabieg

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Są dwie techniki operacyjne – tzw. „na zamknięto” czyli poprzez dziurki od nosa, oraz „na otwarto” – poprzez cięcie na słupku nosa. Doktor Dębski preferuje tę drugą metodę, gdyż technika „na otwarto” daje operatorowi możliwość dokładniejszego wymodelowania nosa. Zapewnia ona lepszy dostęp do operowanej części, a cały zabieg przeprowadzany jest pod pełną kontrolą wzroku. Chirurg wykonuje cięcie w połowie słupka w kształcie litery W. Następnie odwarstwia skórę od rusztowania chrzęstno-kostnego i modeluje nos do pożądanego kształtu(ścina garb, zwęża i prostuje część kostną nosa, prostuje przegrodę, modeluje czubek nosa) . Zdarza się, że w przypadku ubytków tkanek w nosie, w celu poprawy jego drożności lub dla wzmocnienia konstrukcji nosa konieczny jest przeszczep części chrzęstnych z innych partii ciała. Najczęściej na potrzeby operacji chrząstkę pobiera się z przegrody nosowej, a w przypadku większych ubytków – chrząstkę z ucha lub z żebra.

Całkowitą korektę nosa można połączyć z septoplastyką – prostowaniem przegrody nosowej lub konchoplastyką – plastyką przerośniętych małżowin nosowych. 

Operacje nosa kończą się szyciem wykonanych cięć, założeniem opatrunków do przewodów nosowych, a także unieruchomieniem nosa za pomocą wąskiej szyny termoplastycznej umieszczonej na grzbiecie nosa (potocznie zwanej gipsem). Chroni ona także przed przypadkowymi urazami w okresie pooperacyjnym.

Po zabiegu

Przez dobę po operacji pacjent nosi w przewodach nosowych opatrunki,  których zadaniem jest zapobiegniecie krwotokowi. Po upływie tego czasu chirurg usuwa je a pacjent może wrócić do domu. Po 7-10 dniach następuje zdjęcie gipsu i szwów.  W międzyczasie mogą wystąpić obrzęk i siniaki wokół oczu. Nos po operacji jest spuchnięty a opuchlizna (szczególnie na jego czubku) może utrzymywać się nawet rok. W trzeciej dobie od operacji zazwyczaj obrzęk jest największy – mogą na skutek tego pojawić się czasowe problemy z oddychaniem przez nos, które nie powinny utrzymywać dłużej niż 3 tygodnie. Ostateczny efekt zabiegu powinno oceniać się mniej więcej po 12 miesiącach.

Przez okres rekonwalescencji należy bezwzględnie unikać sauny i słońca. Przez pierwszy rok od zabiegu nos należy zabezpieczać podczas opalania kremem z wysokim filtrem ochronnym.

Blizna

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to, by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku operacji plastycznej nosa cięcie wykonywane jest na słupku. Po okresie rekonwalescencji blizna powinna być mało widoczna. Rodzaj cięcia lekarz zawsze omówi z pacjentem przed operacją.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić.

Przez pierwsze 2-3 tygodnie należy bezwzględnie unikać wysiłku fizycznego. Po tym czasie można wrócić na siłownię i innych sportów z wyjątkiem gier zespołowych. Tu należy zachować szczególną ostrożność przez kolejne kilka miesięcy, ponieważ nos jest wrażliwy na wszelkie urazy.

Zawsze. Skoro zgłosiliśmy się z problemem także w części kostnej nosa a więc zdecydowaliśmy się na jego całkowitą korektę – nie ma w tej chwili innego sposobu na zmianę kształtu nosa, pozbycia się garbu, zwężenia go czy wyprostowania bez jego złamania.

U każdego pacjenta bywa z tym różnie. Z powodu pooperacyjnego obrzęku sporo pacjentów zgłasza uczucie pełności, kataru czy wręcz zatkania nosa. U większości po 2 tygodniach to uczucie ustępuje, choć u niektórych może się utrzymać nawet do 6 tygodni.

Jeśli jest krzywa to tak. Często pacjenci nie zdają sobie sprawy jak wygląda ich przegroda. Nie zgłaszają problemów z drożnością nosa, nie chrapią więc myślą, że jest prosta. Dopiero na konsultacji okazuje się, że nie zawsze jest to prawda. Ma to szczególne znaczenie przy zwężaniu nosa. Okazuje się bowiem, że krzywa przegroda, która przy szerokim nosie nie stwarzała problemów – przy wąskim może zaburzyć jego funkcję. Dlatego zawsze chirurg przed operacją dokładnie bada przegrodę i decyduje o konieczności przeprowadzenia septoplastyki (prostowania przegrody) bądź nie.

Nie ma takiej potrzeby. Tylko w określonych przypadkach lekarz po pierwszej wizycie zaleci dalszą diagnostykę, w tym tomografię komputerową. Dotyczy to głównie pacjentów po dużych urazach i z zaburzeniami drożności nosa.

Ważne

W przypadku wydatnego nosa należy zwrócić uwagę na wygląd brody. Zdarza się bowiem, że wydaje się on znacznie większy, gdy broda jest mocno cofnięta. W takim przypadku zaleca się wykonać zabieg korekty nosa w połączeniu z zabiegiem implantu bródki

Zobacz Efekty Zabiegu 

Pełna Korekta Nosa 3 Pełna Korekta Nosa 4
Pełna Korekta Nosa 5 Pełna Korekta Nosa 6
Pełna Korekta Nosa 7 Pełna Korekta Nosa 8
Pełna Korekta Nosa 9 Pełna Korekta Nosa 10
Pełna Korekta Nosa 11 Pełna Korekta Nosa 12
Pełna Korekta Nosa 13 Pełna Korekta Nosa 14
Pełna Korekta Nosa 15 Pełna Korekta Nosa 16
Pełna Korekta Nosa 17 Pełna Korekta Nosa 18
Pełna Korekta Nosa 19 Pełna Korekta Nosa 20
Pełna Korekta Nosa 21 Pełna Korekta Nosa 22
Pełna Korekta Nosa 23 Pełna Korekta Nosa 24
Pełna Korekta Nosa 25 Pełna Korekta Nosa 26
Pełna Korekta Nosa 27 Pełna Korekta Nosa 28
Pełna Korekta Nosa 29 Pełna Korekta Nosa 30
Pełna Korekta Nosa 31 Pełna Korekta Nosa 32
Pełna Korekta Nosa 33 Pełna Korekta Nosa 34
Pełna Korekta Nosa 35 Pełna Korekta Nosa 36
Pełna Korekta Nosa 37 Pełna Korekta Nosa 38
Pełna Korekta Nosa 39 Pełna Korekta Nosa 40
Pełna Korekta Nosa 41 Pełna Korekta Nosa 42
Pełna Korekta Nosa 43 Pełna Korekta Nosa 44
Pełna Korekta Nosa 45 Pełna Korekta Nosa 46
Pełna Korekta Nosa 47 Pełna Korekta Nosa 48
Pełna Korekta Nosa 49 Pełna Korekta Nosa 50
Pełna Korekta Nosa 51 Pełna Korekta Nosa 52
Pełna Korekta Nosa 53 Pełna Korekta Nosa 54
Pełna Korekta Nosa 55 Pełna Korekta Nosa 56
ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W JEDNEJ Z KLINIK

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Pełna Korekta Nosa 61
Pełna Korekta Nosa 62