Operacja plastyczna nosa 

PEŁNA KOREKTA NOSA WARSZAWA / RHYNOPLASTYKA

Operacja plastyczna nosa 

PEŁNA KOREKTA NOSA WARSZAWA / RHYNOPLASTYKA
Operacja plastyczna nosa 2

Korekta nosa - opis zabiegu

Wyniki statystyk są bezlitosne – u nowo poznanych ludzi, pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę jest…nos. To on decyduje, czy mamy ostry czy łagodny wyraz twarzy. Czy wyglądamy na cięższych czy lżejszych. Sympatycznych czy niesympatycznych.

Długie, orle, spiczaste, zadarte, garbate, za wąskie, za szerokie, wklęsłe, pourazowe… Pacjenci często niezadowolenie z wyglądu nosa nazywają największym kompleksem. Dlatego, zaraz po operacji powiększania piersi – operacja plastyczna nosa jest drugą najpopularniejszą z dziedziny chirurgii plastycznej na świecie!

Czas trwania zabiegu

120 - 240 minut

Zdjęcie szwów

7-10 dni

Zalecane wizyty kontrolne

* po 7-10 dniach, * po 6 miesiącach, * po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie ogólne/ Sedacja:

Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii.

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda operacja plastyczna nosa?

Operacja nosa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Są dwie techniki operacyjne – tzw. „na zamknięto” czyli poprzez dziurki od nosa, oraz „na otwarto” – poprzez cięcie na słupku nosa. Doktor Dębski preferuje tę drugą metodę, gdyż technika „na otwarto” daje operatorowi możliwość dokładniejszego wymodelowania nosa. Zapewnia ona lepszy dostęp do operowanej części, a cały zabieg przeprowadzany jest pod pełną kontrolą wzroku. Chirurg wykonuje cięcie w połowie słupka w kształcie litery W. Następnie odwarstwia skórę od rusztowania chrzęstno-kostnego i modeluje nos do pożądanego kształtu(ścina garb, zwęża i prostuje część kostną nosa, prostuje przegrodę, modeluje czubek nosa) . Zdarza się, że w przypadku ubytków tkanek w nosie, w celu poprawy jego drożności lub dla wzmocnienia konstrukcji nosa konieczny jest przeszczep części chrzęstnych z innych partii ciała. Najczęściej na potrzeby operacji chrząstkę pobiera się z przegrody nosowej, a w przypadku większych ubytków – chrząstkę z ucha lub z żebra.

Całkowitą korektę nosa można połączyć z septoplastyką – prostowaniem przegrody nosowej lub konchoplastyką – plastyką przerośniętych małżowin nosowych. 

Operacje nosa kończą się szyciem wykonanych cięć, założeniem opatrunków do przewodów nosowych, a także unieruchomieniem nosa za pomocą wąskiej szyny termoplastycznej umieszczonej na grzbiecie nosa (potocznie zwanej gipsem). Chroni ona także przed przypadkowymi urazami w okresie pooperacyjnym.

Po zabiegu

Przez dobę po operacji pacjent nosi w przewodach nosowych opatrunki,  których zadaniem jest zapobiegniecie krwotokowi. Po upływie tego czasu chirurg usuwa je a pacjent może wrócić do domu. Po 7-10 dniach następuje zdjęcie gipsu i szwów.  W międzyczasie mogą wystąpić obrzęk i siniaki wokół oczu. Nos po operacji jest spuchnięty a opuchlizna (szczególnie na jego czubku) może utrzymywać się nawet rok. W trzeciej dobie od operacji zazwyczaj obrzęk jest największy – mogą na skutek tego pojawić się czasowe problemy z oddychaniem przez nos, które nie powinny utrzymywać dłużej niż 3 tygodnie. Ostateczny efekt zabiegu powinno oceniać się mniej więcej po 12 miesiącach.

Przez okres rekonwalescencji należy bezwzględnie unikać sauny i słońca. Przez pierwszy rok od zabiegu nos należy zabezpieczać podczas opalania kremem z wysokim filtrem ochronnym.

Blizna po operacji nosa

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to, by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku operacji plastycznej nosa cięcie wykonywane jest na słupku. Po okresie rekonwalescencji blizna powinna być mało widoczna. Rodzaj cięcia lekarz zawsze omówi z pacjentem przed operacją.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić.

Ile kosztuje operacja nosa?

W kwestii ustalenia ceny operacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego z kliniką i umówienia indywidualnej konsultacji.

Gdzie się odbywa zabieg?

Operacje plastyczne nosa realizowane są w klinice Dr. Dębskiego w Warszawie przy ulicy Ul. Tagore 3/2.3.

Przez pierwsze 2-3 tygodnie należy bezwzględnie unikać wysiłku fizycznego. Po tym czasie można wrócić na siłownię i innych sportów z wyjątkiem gier zespołowych. Tu należy zachować szczególną ostrożność przez kolejne kilka miesięcy, ponieważ nos jest wrażliwy na wszelkie urazy.

Zawsze. Skoro zgłosiliśmy się z problemem także w części kostnej nosa a więc zdecydowaliśmy się na jego całkowitą korektę – nie ma w tej chwili innego sposobu na zmianę kształtu nosa, pozbycia się garbu, zwężenia go czy wyprostowania bez jego złamania.

U każdego pacjenta bywa z tym różnie. Z powodu pooperacyjnego obrzęku sporo pacjentów zgłasza uczucie pełności, kataru czy wręcz zatkania nosa. U większości po 2 tygodniach to uczucie ustępuje, choć u niektórych może się utrzymać nawet do 6 tygodni.

Jeśli jest krzywa to tak. Często pacjenci nie zdają sobie sprawy jak wygląda ich przegroda. Nie zgłaszają problemów z drożnością nosa, nie chrapią więc myślą, że jest prosta. Dopiero na konsultacji okazuje się, że nie zawsze jest to prawda. Ma to szczególne znaczenie przy zwężaniu nosa. Okazuje się bowiem, że krzywa przegroda, która przy szerokim nosie nie stwarzała problemów – przy wąskim może zaburzyć jego funkcję. Dlatego zawsze chirurg przed operacją dokładnie bada przegrodę i decyduje o konieczności przeprowadzenia septoplastyki (prostowania przegrody) bądź nie.

Nie ma takiej potrzeby. Tylko w określonych przypadkach lekarz po pierwszej wizycie zaleci dalszą diagnostykę, w tym tomografię komputerową. Dotyczy to głównie pacjentów po dużych urazach i z zaburzeniami drożności nosa.

Ważne

W przypadku wydatnego nosa należy zwrócić uwagę na wygląd brody. Zdarza się bowiem, że wydaje się on znacznie większy, gdy broda jest mocno cofnięta. W takim przypadku zaleca się wykonać zabieg korekty nosa w połączeniu z zabiegiem implantu bródki

Operacja nosa przed i po 

Operacja plastyczna nosa 3 Operacja plastyczna nosa 4
Operacja plastyczna nosa 5 Operacja plastyczna nosa 6
Operacja plastyczna nosa 7 Operacja plastyczna nosa 8
Operacja plastyczna nosa 9 Operacja plastyczna nosa 10
Operacja plastyczna nosa 11 Operacja plastyczna nosa 12
Operacja plastyczna nosa 13 Operacja plastyczna nosa 14
Operacja plastyczna nosa 15 Operacja plastyczna nosa 16
Operacja plastyczna nosa 17 Operacja plastyczna nosa 18
Operacja plastyczna nosa 19 Operacja plastyczna nosa 20
Operacja plastyczna nosa 21 Operacja plastyczna nosa 22
Operacja plastyczna nosa 23 Operacja plastyczna nosa 24
Operacja plastyczna nosa 25 Operacja plastyczna nosa 26
Operacja plastyczna nosa 27 Operacja plastyczna nosa 28
Operacja plastyczna nosa 29 Operacja plastyczna nosa 30
Operacja plastyczna nosa 31 Operacja plastyczna nosa 32
Operacja plastyczna nosa 33 Operacja plastyczna nosa 34
Operacja plastyczna nosa 35 Operacja plastyczna nosa 36
Operacja plastyczna nosa 37 Operacja plastyczna nosa 38
Operacja plastyczna nosa 39 Operacja plastyczna nosa 40
Operacja plastyczna nosa 41 Operacja plastyczna nosa 42
Operacja plastyczna nosa 43 Operacja plastyczna nosa 44
Operacja plastyczna nosa 45 Operacja plastyczna nosa 46
Operacja plastyczna nosa 47 Operacja plastyczna nosa 48
Operacja plastyczna nosa 49 Operacja plastyczna nosa 50
Operacja plastyczna nosa 51 Operacja plastyczna nosa 52
Operacja plastyczna nosa 53 Operacja plastyczna nosa 54
Operacja plastyczna nosa 55 Operacja plastyczna nosa 56
ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Operacja plastyczna nosa 59

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Operacja plastyczna nosa 60
Operacja plastyczna nosa 61