Lifting Brwi 

PODNIESIENIE BRWI

Lifting Brwi 

PODNIESIENIE BRWI
Lifting Brwi 2

Opis zabiegu

Smutne i zmęczone oczy to problem, z którym boryka się większość kobiet w wieku dojrzałym. Powód jest prosty – wraz ze starzeniem się naszego organizmu skóra wiotczeje i traci warstwę tłuszczu najbardziej widoczną w okolicy oczu. Już u młodszych kobiet można tę przypadłość zauważyć, jednak im zaleca się mniej inwazyjne zabiegi takie jak botox czy nici PDO. Skóra kobiet dojrzałych jest bardziej wymagająca i często botox nie zapewni już efektu świeżości spojrzenia. Rozwiązaniem tego problemu będzie zabieg trwałego podniesienia brwi, który przywróci twarzy pogodny wygląd. 

Dla osiągnięcia lepszego efektu zabieg można połączyć z liftingiem czoła  i plastyką powiek górnych. Dzięki temu osiągniemy efekt odmłodzenia całej górnej części twarzy.

Czas trwania zabiegu

60 - 120 minut

Zdjęcie szwów

7-10 dni

Zalecane wizyty kontrolne

* po 7-10 dniach, * po 4 miesiącach, * po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie miejscowe:
morfologia, układ krzepnięcia, antygen HBS, HCV, HIV; glukoza na czczo, badanie ogólne moczu.

Znieczulenie ogólne/ Sedacja:
Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii.

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda zabieg

Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu chirurg wykonuje cięcie w okolicy skroniowej na linii włosów, podciąga skórę i powięź podskórną a następnie zeszywa ranę. Dzięki temu uzyskujemy widocznie wymodelowanie brwi, twarz staje się pogodniejsza i młodsza.

Po zabiegu

Pacjent zostaje w klinice 1 dobę. Obrzęk i zasinienie skóry powinno się utrzymać nie więcej niż 2 tygodnie. Pełny efekt liftingu brwi zobaczymy po 2 miesiącach od operacji. Utrzymuje się on przeciętnie maksymalnie 10 lat.

Blizna

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to, by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku zabiegu liftingu brwi cięcie wykonywane jest na linii włosów, tak więc po okresie rekonwalescencji blizna jest trudna do dostrzeżenia nawet przy gładkich fryzurach. Rodzaj cięcia lekarz zawsze omówi z pacjentką przed operacją. 

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić.

ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Lifting Brwi 5

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Lifting Brwi 6
Lifting Brwi 7