Korekcja Powiek Górnych 

PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH/BLEPHAROPLASTYKA

Korekcja Powiek Górnych 

PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH/BLEPHAROPLASTYKA
Korekcja Powiek Górnych 2

Opis zabiegu

„Ciężkie oczy”, „ciężkie powieki” – ile razy to czujemy lub słyszymy ten slogan w naszym otoczeniu. Nie zawsze to zmęczenie odpowiada za ten stan rzeczy. Z wiekiem bowiem na naszej powiece tworzy się nadmiar skóry, który sprawia, że zaczyna ona opadać. W pierwszej fazie próbujemy to zakryć make – upem, za pomocą trików makijażystów „otwieramy oko”.

Gdy jednak przestaje to wystarczać, a my odczuwamy ciągłe zmęczenie oczu a w skrajnych przypadkach opadanie powieki powoduje znaczne ograniczenie w widzeniu – należy rozważyć zabieg korekcji powiek górnych zwanej blepharoplastyką (łac. blepharon to powieka). Zabieg korekcji powiek górnych to jeden z najbardziej popularnych zabiegów w chirurgii plastycznej. W tej chwili równie popularny wśród kobiet jak i wśród mężczyzn. Problem ten dotyczy głównie pacjentów w średnim wieku ale wykonywany jest on również u młodych osób zmagających się z tym defektem. Efekt zabiegu widoczny jest niemal od razu i utrzymuje się 10-20 lat.
W razie konieczności – zabieg korekcji powiek górnych łączy się z operacją korekcji powiek dolnych. Należy jednak pamiętać, że połączone zabiegi wykonujemy w znieczuleniu ogólnym.

Czas trwania zabiegu

60 minut

Zdjęcie szwów

7-10 dni

Zalecane wizyty kontrolne

* po 7-10 dniach, * po 4 miesiącach, * po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie miejscowe:

morfologia, układ krzepnięcia, antygen HBS, HCV, HIV; glukoza na czczo, badanie ogólne moczu.

Znieczulenie ogólne/sedacja:

Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii.

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda zabieg

Zabieg korekcji powiek górnych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Chirurg nacina skórę w naturalnym załamaniu powieki, wycina jej nadmiar, usuwa przepukliny tłuszczowe, modeluje mięsień okrężny oka i zeszywa ranę. Całość trwa około godziny.

Po zabiegu

W przypadku znieczulenia miejscowego pacjent opuszcza klinikę godzinę po zabiegu. Mogą pojawić się zasinienia lub obrzęk jednak większość pacjentów nie zgłasza żadnych z nich. Większość pacjentów 1-2 dni po zabiegu wraca do pracy.

Blizna

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to, by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku zabiegu korekcji powiek górnych blizna umiejscowiona jest w naturalnym fałdzie powiekowym i po okresie rekonwalescencji jest praktycznie niewidoczna. Wiele pacjentek zgłasza, że nawet będąc na profesjonalnym wizażu blizna ta jest niezauważalna dla makijażysty.
Ważne! Zabiegu korekcji powiek górnych nie powinno się wykonywać więcej niż 2-3 razy w życiu.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić. 

Zobacz Efekty Zabiegu 

Korekcja Powiek Górnych 3 Korekcja Powiek Górnych 4
Korekcja Powiek Górnych 5 Korekcja Powiek Górnych 6
Korekcja Powiek Górnych 7 Korekcja Powiek Górnych 8
Korekcja Powiek Górnych 9 Korekcja Powiek Górnych 10
Korekcja Powiek Górnych 11 Korekcja Powiek Górnych 12
Korekcja Powiek Górnych 13 Korekcja Powiek Górnych 14
Korekcja Powiek Górnych 15 Korekcja Powiek Górnych 16
Korekcja Powiek Górnych 17 Korekcja Powiek Górnych 18
Korekcja Powiek Górnych 19 Korekcja Powiek Górnych 20
ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Korekcja Powiek Górnych 23

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Korekcja Powiek Górnych 24
Korekcja Powiek Górnych 25

W odpowiedzi na liczne telefony, w obliczu sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju postanowiłem rozszerzyć zakres 𝗸𝗼𝗻𝘀𝘂𝗹𝘁𝗮𝗰𝗷𝗶 𝗼𝗻-𝗹𝗶𝗻𝗲.
W minionym tygodniu prowadziłem tego rodzaju konsultacje z pacjentami zapisanymi na bieżące terminy. Okazało się, że to narzędzie doskonale się sprawdza dlatego od tego tygodnia jest ono dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Z uwagi na to, że konsultacje będą miały charakter poglądowy należy je traktować jako formę porady. Trudno jest bowiem dokładnie ustalić szczegóły operacji bez bezpośredniego zbadania Pacjenta. Dlatego też porady on-line będą prowadzone bezpłatnie i będą miały na celu wstępną kwalifikację do zabiegu, omówienie szczegółów zabiegu, jego ograniczeń i potencjalnych powikłań, możliwa też będzie orientacyjna wycena zabiegu i rezerwacja terminu operacji.
Przed zaplanowanym terminem operacji konieczne będzie odbycie tradycyjnej konsultacji w dniu zabiegu lub kilka dni przed nim.
Jak wszystko w Polsce wróci do normy – spotkamy się już off-line