Plastyka Brzucha 

OPERACJA PLASTYCZNA BRZUCHA

Plastyka Brzucha 

OPERACJA PLASTYCZNA BRZUCHA
Plastyka Brzucha 2

Opis zabiegu

Płaski, jędrny brzuch – marzenie wielu z nas. Nie jest jednak łatwo pozbyć się zawstydzających „fałdek” i „boczków”. Czujemy się źle z nadmiarem tkanki w okolicach bioder i talii, a utrzymanie płaskiego i idealnego brzucha wcale nie jest łatwe. Z wiekiem nasza skóra wiotczeje, staje się oporna na modelowanie – nawet jeśli staramy się regularnie ćwiczyć i wkładamy w to coraz więcej wysiłku. Skóra traci swoją sprężystość i jest to zależne od wielu różnych czynników takich jak wiek, wahania wagi czy ciąża. 

Nie ma operacji, która zastąpi nam dietę. Skalpel pomoże nam zlikwidować wiotką skórę tworzącą wstydliwe „fałdki” i „boczki” . Dzięki plastyce brzucha odzyskamy również talię.

Czas trwania zabiegu

90 - 240 minut

Zdjęcie szwów

7-14 dni

Zalecane wizyty kontrolne

* po 7-10 dniach, * po 4 miesiącach, * po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie ogólne/sedacja:

Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, USG brzucha, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii.

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda zabieg

Zabieg plastyki brzucha jest najrozleglejszą operacją w dziedzinie chirurgii plastycznej. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg nacina skórę w dolnej części brzucha. Przy dużej plastyce cięcie przedłużane jest bocznie w obrębie bioder. Następnie usuwa nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy poniżej pępka, w razie konieczności koryguje rozstęp mięśni prostych brzucha (szczególnie u kobiet po ciąży), a następnie zeszywa ranę i zakłada specjalny kombinezon przylegający do ciała, który pomaga w zmniejszaniu obrzęków i obkurczaniu skóry.  W razie potrzeby, dla zapewnienia lepszego efektu zabieg można połączyć z liposukcją, szczególnie okolic bioder i nadbrzusza. Efektem jest uzyskanie płaskiego brzucha i zarysowanej talii. 

Każdy zabieg poprzedza profesjonalna konsultacja z lekarzem podczas, której zostaną omówione wszystkie szczegóły dotyczące wskazań i przeciwskazań. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie a zalecenia są dopasowane dla każdego pacjenta.

Po zabiegu

Przez kolejne dwa miesiące od zabiegu pacjent nosi specjalne ubranko uciskowe. Po mniej więcej dwóch tygodniach zalecane są również regularne masaże tzw. drenaż limfatyczny – ma on za zadanie przyspieszyć rekonwalescencję i zapobiec powstawaniu zrostów.

W zasadzie nie ma żadnych do tego przeciwskazań. Pamiętajmy tylko, że każda ciąża to ryzyko ponownego rozejścia się mięśni prostych brzucha i powstania nadmiaru skóry. Należy zatem decyzję o operacji podejmować w odpowiednim momencie życia, aby uniknąć w niedalekiej przyszłości operacji powtórnej. 

ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Plastyka Brzucha 5

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Plastyka Brzucha 6
Plastyka Brzucha 7