Powiększanie Piersi Implantami 

POWIĘKSZANIE BIUSTU IMPLANTAMI WARSZAWA

Powiększanie Piersi Implantami 

POWIĘKSZANIE BIUSTU IMPLANTAMI WARSZAWA
Powiększanie Piersi Implantami 2

Powiększanie piersi - na czym polega?

Bez względu na to czy jesteśmy w słonecznej Kalifornii, chłodnym Oslo, egzotycznym Bangkoku czy pięknej Warszawie – kobiety wszędzie chcą mieć piękny, jędrny biust. Dlatego też powiększenie piersi to najpopularniejszy zabieg wykonywany na świecie. Korzystają z niego kobiety niezadowolone z wyglądu swoich piersi. Przyczyn niezadowolenia a wręcz kompleksów jest wiele: genetycznie za mały biust lub taki, który w przypadku ciąży, znacznej utraty wagi, zmian hormonalnych stracił swój kształt i jędrność. Zabieg wszczepienia implantów pozwala zmienić kształt piersi na taki, który jest pożądany. Za pomocą implantów możemy zmienić rozmiar biustu na większy lub odpowiednio go wymodelować.

Czas trwania zabiegu

60 - 90 minut

Zdjęcie szwów

7-10 dni

Zalecane wizyty kontrolne

* po 7-10 dniach, * po 4 miesiącach, * po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie ogólne/ Sedacja:
Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, USG piersi, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda operacja powiększania biustu?

Operacja powiększania biustu przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu dopasowane wcześniej  implanty umieszcza się wewnątrz piersi, modelując ich kształt i rozmiar odpowiednio z preferencjami pacjentki. Implant piersiowy umieszcza się pod mięśniem piersiowym, powięzią mięśnia lub pod gruczołem za pomocą nacięcia wykonywanego pod piersią lub na brzegu otoczki brodawki sutkowej. Po nacięciu chirurg odpreparowuje tkanki tworząc tzw „kieszeń”, w której umieszcza implant a następnie zeszywa ranę. Po zabiegu pacjentka przez około dwa miesiące nosi specjalny biustonosz, który pozwala na właściwą regenerację po zabiegu.

Zalecenia po operacji powiększenia biustu

Pobyt w klinice zazwyczaj trwa jeden dzień po operacji. W pierwszych dobach od zabiegu może pojawić się obrzęk, który powinien ustąpić mniej więcej po dwóch tygodniach. Część pacjentek skarży się na dolegliwości bólowe (rozpieranie w klatce piersiowej) bezpośrednio po zabiegu. To zupełnie naturalne, gdyż tkanki, pod które  włożony jest implant – muszą się rozciągnąć. W klinice każda pacjentka po zabiegu otrzymuje środki przeciwbólowe a po wyjściu do domu ważne jest regularne przyjmowanie leków przeciwbólowych zaleconych przez lekarza. U niektórych pacjentek występuje też uczucie przelewania się w obrębie piersi, drętwienia i obniżone czucie brodawek, które z czasem ustępuje. Po zabiegu pacjentka nosi specjalny biustonosz, który pomaga w regeneracji, jak również w finalnym ukształtowaniu wyglądu biustu. 

Rekonwalescencja po operacji

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku zabiegu powiększania piersi najczęściej umiejscowiona jest w fałdzie podpiersiowym i ma długość około 5 centymetrów. W okresie pooperacyjnym przez kolejnych kilka miesięcy piersi układają się, lekko opadają i przybierają bardziej naturalny kształt niż bezpośrednio po operacji. Po ich ułożeniu blizna staje się praktycznie niewidoczna. 

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, ból, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić. 

Powiększanie piersi Warszawa

Operacje powiększania piersi realizowane są w klinice Dr. Dębski w Warszawie przy ulicy Ul. Tagore 3/2.3.
W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Nie ma żadnych przeciwskazań aby po okresie rekonwalescencji zajść w ciążę. Należy jednak pamiętać, że karmienie piersią jak i duży przyrost wagi na skutek ciąży może wpłynąć na zmianę  wyglądu piersi. Należy zatem decyzję o operacji podejmować w odpowiednim momencie życia, aby uniknąć w niedalekiej przyszłości operacji powtórnej.

Wszystkim pacjentkom po operacji piersi zaleca się wstrzemięźliwość przez co najmniej 8 tygodni od zabiegu. Pamiętajmy, że nadmierne ruchy mogą powodować przesunięcie implantu. Do trzech miesięcy należy bardzo ostrożnie wprowadzać wszelkie aktywności życiowe i sportowe (szczególnie związane z ruchem pionowym tułowia i ruchem ramion). Po tym czasie implant już tak łatwo się nie przesunie i przestanie stwarzać jakiekolwiek ograniczenia.

Jeśli nic niepokojącego nie dzieje się z implantami to wtedy nie ma potrzeby wymiany wkładek. Zalecana jest kontrola USG raz w roku, aby monitorować ich stan.

Tak samo jak przed operacją – u dorosłych kobiet zaleca się wykonywanie USG piersi raz w roku. Warto jednak wybrać radiologa mającego doświadczenie w badaniu piersi po powiększaniu implantami – dzięki temu zbadamy zarówno gruczoł jak i sam implant.

Nie powinny. Dzieje się tak tylko wtedy jak dobrany implant jest zbyt duży lub umieszczony nieprawidłowo (np. podgruczołowo przy cienkiej skórze i tkance podskórnej).

To trudne pytanie. Dużo zależy od naszego stylu życia – wahania wagi, ciąże, jakość skóry etc. Implant przez całe życie będzie znajdował się w stałym położeniu, natomiast zmiany mogą dotyczyć chociażby skóry, która z czasem staje się wiotka, opada i tworzy nieestetyczny wygląd piersi. Nie zawsze się tak dzieje - u wielu pacjentek po augumentacji piersi po latach wyglądają nadal bardzo dobrze i nie wymagają żadnych poprawek.

Z biegiem lat to się zmieniało. W tej chwili wszystkie dostępne na rynku implanty wypełnione są żelem silikonowym. Nawet, gdy implant uszkodzi się, żel ma taka właściwość, ze nie wydostaje się poza torebkę implantu i jest bezpieczny dla naszego zdrowia.

W pierwszych dwóch miesiącach po operacji jest to surowo zabronione – wtedy nosimy jedynie specjalny biustonosz pooperacyjny. W kolejnych miesiącach zalecany jest biustonosz sportowy. Ten z fiszbinami najlepiej założyć nie wcześniej niż pół roku od operacji.

Zobacz Efekty Zabiegu 

Powiększanie Piersi Implantami 3 Powiększanie Piersi Implantami 4
Powiększanie Piersi Implantami 5 Powiększanie Piersi Implantami 6
Powiększanie Piersi Implantami 7 Powiększanie Piersi Implantami 8
Powiększanie Piersi Implantami 9 Powiększanie Piersi Implantami 10
Powiększanie Piersi Implantami 11 Powiększanie Piersi Implantami 12
Powiększanie Piersi Implantami 13 Powiększanie Piersi Implantami 14
Powiększanie Piersi Implantami 15 Powiększanie Piersi Implantami 16
Powiększanie Piersi Implantami 17 Powiększanie Piersi Implantami 18
Powiększanie Piersi Implantami 19 Powiększanie Piersi Implantami 20
Powiększanie Piersi Implantami 21 Powiększanie Piersi Implantami 22
Powiększanie Piersi Implantami 23 Powiększanie Piersi Implantami 24
Powiększanie Piersi Implantami 25 Powiększanie Piersi Implantami 26
Powiększanie Piersi Implantami 27 Powiększanie Piersi Implantami 28
Powiększanie Piersi Implantami 29 Powiększanie Piersi Implantami 30
Powiększanie Piersi Implantami 31 Powiększanie Piersi Implantami 32
Powiększanie Piersi Implantami 33 Powiększanie Piersi Implantami 34
Powiększanie Piersi Implantami 35 Powiększanie Piersi Implantami 36
Powiększanie Piersi Implantami 37 Powiększanie Piersi Implantami 38
Powiększanie Piersi Implantami 39 Powiększanie Piersi Implantami 40
Powiększanie Piersi Implantami 41 Powiększanie Piersi Implantami 42
Powiększanie Piersi Implantami 35 Powiększanie Piersi Implantami 36
Powiększanie Piersi Implantami 37 Powiększanie Piersi Implantami 38
Powiększanie Piersi Implantami 39 Powiększanie Piersi Implantami 40
Powiększanie Piersi Implantami 41 Powiększanie Piersi Implantami 42
ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Powiększanie Piersi Implantami 53

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Powiększanie Piersi Implantami 54
Powiększanie Piersi Implantami 55