Podniesienie Piersi 

MASTOPEKSJA PIERSI, LIFTING PIERSI

Podniesienie Piersi 

MASTOPEKSJA PIERSI, LIFTING PIERSI
Podniesienie Piersi 2

Opis zabiegu

Biust z wiekiem traci swój kształt, jędrność i sprężystość. Jest to najczęściej wynik karmienia piersią, odchudzania lub naturalnego starzenia się włókien kolagenowych. Przywrócenie mu świetnego wyglądu możliwe jest jedynie za pomocą chirurgii. Gdy nie chcemy zmieniać wielkości piersi a jedynie je podnieść możemy skorzystać z zabiegu podniesienia piersi zwanego często mastopeksją lub liftingiem piersi.

Czas trwania zabiegu

120 - 180 minut.

Zdjęcie szwów

7-14 dni

Zalecane wizyty kontrolne

* po 7-14 dniach, * po 4 miesiącach, * po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie ogólne/sedacja:
Badanie krwi:
grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV.
Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, USG piersi, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii.

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda zabieg

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i polega na wycięciu nadmiaru skóry, wymodelowaniu piersi i ich podniesieniu. Otoczka przy tym zabiegu zostaje przeniesiona wyżej, aby uzyskać efekt naturalnych, podniesionych piersi. W zależności od opadania piersi – cięcie przebiegać będzie pionowo, wokół brodawki lub może być w kształcie kotwicy. Jego przebieg zawsze zostanie omówiony przed operacją.
Podczas operacji podniesienia piersi wiele pacjentek decyduje się na umieszczenie w nich implantów aby uzyskać długotrwały efekt pełnego biustu, o jakim zawsze marzyły. Przy tym zabiegu – mastopeksji z implantami, tak samo jak przy zabiegu powiększania piersi – wraz z lekarzem dokonywany jest wybór kształtu i wielkości implantu.
Należy pamiętać, że w przypadku małego opadania piersi można uniknąć zabiegu podniesienia a ten sam efekt uzyskać poprzez włożenie implantów, które podniosą gruczoł, a piersi staną się jędrne. Dzięki temu unikniemy blizny na piersi, która byłaby wynikiem operacji mastopeksji. Możliwość tę należy przedyskutować z lekarzem podczas konsultacji.

Po zabiegu

Pobyt w klinice zazwyczaj trwa jeden dzień po operacji. W pierwszych dobach od zabiegu może pojawić się obrzęk, który powinien ustąpić mniej więcej po dwóch tygodniach. U niektórych pacjentek występuje też uczucie drętwienia piersi i obniżone czucie brodawek, które z czasem ustępuje.
Po zabiegu pacjentka nosi specjalny biustonosz, który pomaga w regeneracji, jak również w finalnym ukształtowaniu wyglądu biustu.
Ważne! Należy przez 6 miesięcy unikać biustonosza z fiszbinami. Zalecana jest bielizna sportowa.

Końcowy efekt zabiegu widoczny będzie od 3 do 6 miesięcy od operacji.

Blizna

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku zabiegu mastopeksji cienka blizna zostanie na piersiach. W zależności od opadania – będzie ona wokół otoczki, pionowa lub w kształcie kotwicy. Rodzaj cięcia lekarz zawsze omówi z pacjentką przed operacją.
Po roku od zabiegu blizna powinna być blada, mało widoczna.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, ból, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić.

Sport tak. Ale nie wcześniej niż miesiąc po zabiegu. I nawet po upływie 30 dni należy do wszelkiej aktywności wracać stopniowo. Zakres każdej operacji może się jednak różnić, dlatego należy ten temat przedyskutować z lekarzem podczas konsultacji.

Nie ma żadnych przeciwskazań, aby po okresie rekonwalescencji zajść w ciążę. Należy jednak pamiętać, że karmienie piersią jak i duży przyrost wagi na skutek ciąży może wpłynąć na zmianę ich wyglądu. Należy zatem decyzję o operacji podejmować w odpowiednim momencie życia, aby uniknąć w niedalekiej przyszłości operacji powtórnej. 

Ważne

W przypadku chęci podniesienia piersi i jednocześnie ich zmniejszenia, zabieg mastopeksji nie będzie odpowiedni. Należy wtedy z chirurgiem plastykiem skonsultować możliwość wykonania redukcji piersi

ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Podniesienie Piersi 5

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Podniesienie Piersi 6
Podniesienie Piersi 7