Lifting Twarzy 

Facelifting

Lifting Twarzy 

Facelifting
Lifting Twarzy 2

Opis zabiegu

Jeszcze nie tak dawno kobiety 50+ były głównie babciami. Zawodowo – byle do emerytury, ubrania te same od 10 lat, fryzura de mode. Dziś wszystko jest inaczej. Zgodnie z nowym brzmieniem powiedzenia „życie zaczyna się po pięćdziesiątce” kobiety dojrzałe są przedsiębiorcze, zakładają firmy, zasiadają na eksponowanych stanowiskach, wchodzą w nowe związki, podróżują i mają konta na Instagramie. Świadome swojej wartości świadomie też dbają o urodę. Siłownia i kosmetyczka często znajdują się na tzw. „to do list”. I co raz częściej odwiedzają gabinety chirurgii plastycznej.
Upływający czas najszybciej widzimy na twarzy i szyi. Skóra robi się wiotka, powstają tzw. „chomiki”, skóra się marszczy a kąciki ust lekko opadają w dół. Twarz robi się smutna i poważna. Nie pomaga ani sen ani ultra nawilżający krem. Można oczywiście spróbować medycyny estetycznej, jednak toksyna botulinowa i kwas hialuronowy zlikwidują drobne zmarszczki, podniosą lekko brwi ale nie zredukują nadmiaru skóry. Jeśli oczekujemy efektu WOW to rozwiązaniem jest lifting twarzy, który odejmie nam 15 lat, delikatnie poprawi owal i rysy twarzy, przywróci efekt świeżości i znacznie wpłynie na nasze dobre samopoczucie.

Czas trwania zabiegu

180 - 320 minut

Zdjęcie szwów

7-10 dni

Zalecane wizyty kontrolne

* po 7-10 dniach, * po 4 miesiącach, * po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie ogólne/ Sedacja:
Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda zabieg

To jeden z najpoważniejszych zabiegów w dziedzinie chirurgii plastycznej. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od 3 do 6 godzin. Chirurg plastyk wykonuje cięcie w skroniach, przed uchem, za uchem, na linii owłosienia w okolicy potylicznej i w niektórych przypadkach w okolicy podbródka(szczególnie gdy łączy go z liftingiem szyi). Następnie skóra i tkanka podskórna zostają odpreparowane. Podczas zabiegu lekarz nie tylko usuwa nadmiar skóry, lecz ingeruje głębiej. W miejscach, gdzie powięź podskórna pokrywająca mięśnie twarzy straciła sprężystość chirurg plikuje ją lub nacina i delikatnie przesuwa ku górze odpowiednio ją napinając. Dzięki temu skóra będzie się lepiej układała na leżących głębiej tkankach, twarz uzyska naturalny wygląd z zachowaną w pełni naturalną mimiką. Dodatkowo zabieg liftingu twarzy delikatnie spłyci bruzdy nosowo wargowe – dla lepszego efektu zaleca się ostrzyknięcie kwasem hialuronowym tej okolicy lub wykonania zabiegu lipofillingu

Po zabiegu

Pacjent zostaje w klinice 2 dni. Przez kilka pierwszych dni na twarzy może wystąpić duży obrzęk i zasinienie, które powoli będą ustępować. Po zabiegu zalecane jest noszenie specjalnej opaski uciskowej, która modeluje, zapobiega powikłaniom i wspomaga proces gojenia. Przez kilka tygodni po operacji mogą być wyczuwalne pod skórą małe grudki lub zgrubienia, które z czasem ustąpią. Może dojść także do przejściowego zaburzenia czucia w zakresie preparowanej skóry. Po kilku miesiącach czucie w pełni powraca.  Ostateczny efekt zabiegu zobaczymy po mniej więcej 3 -4 miesiącach od operacji. 

Ważne! Przez pierwszy miesiąc od operacji należy unikać dźwigania i schylania się

Blizna

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to, by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku zabiegu liftingu twarzy cięcie wykonywane jest na skroniach, przed uchem, za uchem, na linii owłosienia w okolicy potylicznej i w niektórych przypadkach w okolicy podbródka. Po okresie rekonwalescencji blizna powinna być mało widoczna. Rodzaj cięcia lekarz zawsze omówi z pacjentem przed operacją.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić.

Bezpośrednio po operacji nie, ale po okresie rekonwalescencji TAK! Doświadczony chirurg plastyk wie, jak wykonać operację tak, aby nie zakłócić naturalnej mimiki, nie wyciąć za dużo skóry i nie sprawić, że twarz jest „za bardzo naciągnięta”. Zadaniem chirurga jest odmłodzić pacjenta a nie w sposób karykaturalny zmieniać mu rysy twarzy.

Jak najbardziej! Mężczyźni rzadziej go łączą z liftingiem szyi, ponieważ ta część ciała nie ma dla nich takiego znaczenia jak dla kobiet. Częściej zabieg ten łączą z operacją powiek dolnych i operacją powiek górnych 

Ważne

 Lifting twarzy warto wykonywać w połączeniu z liftingiem szyi  oraz liftingiem czoła oraz liftingiem brwi.  Połączenie to daje efekt spektakularnego odmłodzenia i nie ma dysproporcji w wiotkości skóry pomiędzy szyją a poszczególnymi partiami twarzy.

ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W JEDNEJ Z KLINIK

Lifting Twarzy 5

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Lifting Twarzy 6
Lifting Twarzy 7