Podniesienie Piersi z Implantami 

MASTOPEKSJA PIERSI Z IMPLANTAMI / LIFTING PIERSI Z IMPLANTAMI

Podniesienie Piersi z Implantami 

MASTOPEKSJA PIERSI Z IMPLANTAMI / LIFTING PIERSI Z IMPLANTAMI
Podniesienie Piersi z Implantami 2

Opis zabiegu

Biust z wiekiem traci swój kształt, jędrność i sprężystość. Jest to najczęściej wynik karmienia piersią, odchudzania lub naturalnego starzenia się włókien kolagenowych. Przywrócenie mu świetnego wyglądu możliwe jest jedynie za pomocą chirurgii. Gdy opadanie nie jest nadmierne możemy skorzystać z zabiegu podniesienia piersi zwanego często mastopeksją lub liftingiem piersi.

Czas trwania zabiegu

120 - 180 minut

Zdjęcie szwów

około 14 dni

Niezbędne badania

badanie krwi, morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B.

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda zabieg

Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i polega na wycięciu nadmiaru skóry, wymodelowaniu piersi i ich podniesienia. Brodawka przy tym zabiegu zostaje przeniesiona wyżej aby uzyskać efekt naturalnych, podniesionych piersi. W zależności od opadania piersi – cięcie przebiegać będzie pionowo, wokół brodawki lub może być w kształcie kotwicy. Jego przebieg zawsze zostanie omówiony przed operacją.
Podczas operacji podniesienia piersi chirurg umieszcza w nich implanty aby uzyskać efekt pełnego, jędrnego biustu. Przy tym zabiegu – mastopeksji z implantami, tak samo jak przy zabiegu powiększania piersi – podczas konsultacji dokonywany jest wybór kształtu i wielkości implantu.
Należy pamiętać, że w przypadku małego opadania piersi można uniknąć zabiegu podniesienia a ten sam efekt uzyskać poprzez włożenie implantów, które podniosą gruczoł, a piersi staną się jędrne. Dzięki temu unikniemy blizny na piersi, która byłaby wynikiem operacji mastopeksji. Możliwość tę należy przedyskutować z lekarzem podczas konsultacji.

Po zabiegu

Pobyt w klinice zazwyczaj trwa jeden dzień po operacji. W pierwszych dobach od zabiegu może pojawić się obrzęk, który powinien ustąpić mniej więcej po dwóch tygodniach. U niektórych pacjentek występuje też uczucie drętwienia piersi i obniżone czucie brodawek, które z czasem ustępuje.
Po zabiegu pacjentka nosi specjalny biustonosz, który pomaga w regeneracji, jak również w finalnym ukształtowaniu wyglądu biustu.
Ważne! Należy przez 3 miesiące unikać biustonosza z fiszbinami. Zalecana jest bielizna sportowa.

Końcowy efekt zabiegu widoczny będzie od 3 do 6 miesięcy od operacji.

Blizna

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku zabiegu mastopeksji cienka blizna zostanie na piersiach. W zależności od opadania – będzie ona wokół otoczki, pionowa lub w kształcie kotwicy. Rodzaj cięcia lekarz zawsze omówi z pacjentką przed operacją.  Po roku od zabiegu blizna powinna być blada, mało widoczna.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić.

Sport tak. Ale nie wcześniej niż 2 miesiące po zabiegu. I nawet po upływie 60 dni należy do wszelkiej aktywności wracać stopniowo. Zakres każdej operacji może się jednak różnić, dlatego należy ten temat przedyskutować z lekarzem podczas konsultacji.

Nie ma żadnych przeciwskazań aby po okresie rekonwalescencji zajść w ciążę. Należy jednak pamiętać, że karmienie piersią jak i duży przyrost wagi na skutek ciąży może wpłynąć na zmianę ich wyglądu. Należy zatem decyzję o operacji podejmować w odpowiednim momencie życia, aby uniknąć w niedalekiej przyszłości operacji powtórnej.

Wszystkim pacjentkom po operacji piersi zaleca się wstrzemięźliwość przez co najmniej 4 tygodnie od zabiegu. Pamiętajmy, że nadmierne ruchy mogą powodować przesunięcie implantu. Do trzech miesięcy należy bardzo ostrożnie wprowadzać wszelkie aktywności życiowe i sportowe (szczególnie związane z ruchem pionowym tułowia i ruchem ramion). Po tym czasie implant już tak łatwo się nie przesunie i przestanie stwarzać jakiekolwiek ograniczenia.

Ważne

Przy dużym opadaniu piersi zabieg mastopeksji nie będzie odpowiedni. Należy wtedy z chirurgiem plastykiem skonsultować możliwość wykonania redukcji piersi

Zobacz Efekty Zabiegu 

Podniesienie Piersi z Implantami 3 Podniesienie Piersi z Implantami 4
Podniesienie Piersi z Implantami 5 Podniesienie Piersi z Implantami 6
Podniesienie Piersi z Implantami 7 Podniesienie Piersi z Implantami 8
Podniesienie Piersi z Implantami 9 Podniesienie Piersi z Implantami 10
Podniesienie Piersi z Implantami 11 Podniesienie Piersi z Implantami 12
Podniesienie Piersi z Implantami 13 Podniesienie Piersi z Implantami 14
Podniesienie Piersi z Implantami 15 Podniesienie Piersi z Implantami 16
Podniesienie Piersi z Implantami 17 Podniesienie Piersi z Implantami 18
Podniesienie Piersi z Implantami 19 Podniesienie Piersi z Implantami 20
ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Podniesienie Piersi z Implantami 23

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Podniesienie Piersi z Implantami 24
Podniesienie Piersi z Implantami 25

W odpowiedzi na liczne telefony, w obliczu sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju postanowiłem rozszerzyć zakres 𝗸𝗼𝗻𝘀𝘂𝗹𝘁𝗮𝗰𝗷𝗶 𝗼𝗻-𝗹𝗶𝗻𝗲.
W minionym tygodniu prowadziłem tego rodzaju konsultacje z pacjentami zapisanymi na bieżące terminy. Okazało się, że to narzędzie doskonale się sprawdza dlatego od tego tygodnia jest ono dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Z uwagi na to, że konsultacje będą miały charakter poglądowy należy je traktować jako formę porady. Trudno jest bowiem dokładnie ustalić szczegóły operacji bez bezpośredniego zbadania Pacjenta. Dlatego też porady on-line będą prowadzone bezpłatnie i będą miały na celu wstępną kwalifikację do zabiegu, omówienie szczegółów zabiegu, jego ograniczeń i potencjalnych powikłań, możliwa też będzie orientacyjna wycena zabiegu i rezerwacja terminu operacji.
Przed zaplanowanym terminem operacji konieczne będzie odbycie tradycyjnej konsultacji w dniu zabiegu lub kilka dni przed nim.
Jak wszystko w Polsce wróci do normy – spotkamy się już off-line