Korekcja Powiek Dolnych 

PLASTYKA POWIEK DOLNYCH/ BLEPHAROPLASTYKA

Korekcja Powiek Dolnych 

PLASTYKA POWIEK DOLNYCH/ BLEPHAROPLASTYKA
Korekcja Powiek Dolnych 2

Opis zabiegu

Gdy worki pod oczami pojawiają się bez względu na to czy jesteśmy zmęczeni czy nie, i nie pomaga okład z lodu czy maseczka z ogórka – można rozważyć konsultację z chirurgiem plastykiem. Najprawdopodobniej problem powiek dolnych nie zniknie bez pomocy skalpela.
Gdy problem dotyczy osób młodych, należy wnikliwie sprawdzić stan naszego organizmu. Opuchnięte oczy to często oznaka nieprawidłowej funkcji nerek, tarczycy, wątroby czy alergii.
W przypadku osób dojrzałych, gdy przeprowadzony wywiad medyczny nie wskazuje żadnych nieprawidłowości tzw. worki pod oczami czyli nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy powieki dolnej można usunąć wykonując plastykę powiek dolnych.
W razie konieczności – zabieg korekcji powiek dolnych łączy się z operacją korekcji powiek górnych.  Da to nam w efekcie zjawiskowe odmłodzenie okolicy oczu.

Czas trwania zabiegu

60 – 120 minut

Zdjęcie szwów

7-10 dni

Zalecane wizyty kontrolne

* po 7-10 dniach, * po 4 miesiącach, * po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie miejscowe:
morfologia, układ krzepnięcia, antygen HBS, HCV, HIV; glukoza na czczo, badanie ogólne moczu.
Znieczulenie ogólne/ Sedacja:
Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii.

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda zabieg

Najczęściej korekcja powiek dolnych przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym (opcjonalnie: sedacja). Chirurg wykonuje nacięcie poniżej brzegu rzęskowego, następnie oddziela skórę wraz z mięśniem od przegrody oczodołu, wycina jej nadmiar, napina mięsień oraz usuwa przepukliny tłuszczowe pod oczami, jeśli takie występują. W niektórych przypadkach chirurg, zamiast wycięcia przepuklin tłuszczowych – przesuwa je w tzw. dolinę łez zapewniając dzięki temu naturalne jej wypełnienie. Zszycie rany kończy ten krótki zabieg, który pacjentom daje efekt odmłodzenia okolicy oczu. Efekt ten utrzymuje się około 10 lat.

Po zabiegu

Pacjent po operacji pozostaje w klinice 1 dzień. Mogą pojawić się zasinienia lub obrzęk, który po kilku dniach znika.

Blizna

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to, by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku zabiegu korekcji powiek dolnych blizna umiejscowiona jest na linii brzegu rzęskowego i bocznie od powieki. Po okresie rekonwalescencji jest praktycznie niewidoczna. Wiele pacjentek zgłasza, że nawet będąc na profesjonalnym wizażu blizna ta jest niezauważalna dla makijażysty.
Ważne! Zabiegu korekcji powiek dolnych nie powinno się wykonywać więcej niż 2 razy w życiu.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić.

W znieczuleniu miejscowym plastyka powiek dolnych wykonywana jest tylko w sytuacji, gdy korekcji podlega nadmiar skóry bez konieczności usuwania przepuklin tłuszczowych.

Tak, ale zdarza się to niezwykle rzadko. Czasem obrzęk pooperacyjny jest tak duży, że przez kilka dni bezpośrednio po zabiegu możemy u niektórych pacjentów zauważyć delikatne wywinięcie dolnej powieki. Po kilku dniach, w miarę ustępowania obrzęku, wywijanie powinno zanikać.

Jeśli tak się nie stanie należy pilnie zgłosić się do lekarza-operatora!

Ważne

Bardzo istotne przy korekcji powiek dolnych jest doświadczenie chirurga plastyka – tylko doświadczony lekarz będzie wiedział jaki nadmiar skóry powinien usunąć – zbyt duże jej wycięcie może prowadzić do powikłania w postaci wywijania się powieki dolnej!

Zobacz Efekty Zabiegu 

Korekcja Powiek Dolnych 3 Korekcja Powiek Dolnych 4
Korekcja Powiek Dolnych 5 Korekcja Powiek Dolnych 6
Korekcja Powiek Dolnych 7 Korekcja Powiek Dolnych 8
Korekcja Powiek Dolnych 9 Korekcja Powiek Dolnych 10
Korekcja Powiek Dolnych 11 Korekcja Powiek Dolnych 12
Korekcja Powiek Dolnych 13 Korekcja Powiek Dolnych 14
Korekcja Powiek Dolnych 15 Korekcja Powiek Dolnych 16
Korekcja Powiek Dolnych 17 Korekcja Powiek Dolnych 18
Korekcja Powiek Dolnych 19 Korekcja Powiek Dolnych 20
ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Korekcja Powiek Dolnych 23

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Korekcja Powiek Dolnych 24
Korekcja Powiek Dolnych 25