Zastosowanie w zabiegach frakcyjnych
- Redukcja objawów fotostarzenia, płytkich zmarszczek, płytko zlokalizowanych przebarwień, plam starczych, piegów.
- Wygładzanie i odmładzanie powierzchni skóry.
- Redukcja zmarszczek, poprawa napięcia skóry.
- Poprawa gęstości skóry.
- Redukcja blizn pourazowych, blin przerostowych, bliznowców, blizn zanikowych, rozstępów.
Zastosowanie w ginekologii
- Poprawa funkcjonowania układu moczowo-płciowego
- Rewitalizacja narządów płciowych
- Wysiłkowe nietrzymanie moczu
Zastosowanie w zabiegach chirurgicznych
- Znamiona naskórkowe i naczyniowe, ziarniniaki, naczyniaki, nerwiakowłókniaki, skrobiawica guzkowa rozsiana, brodawki, bliznowce, trądzik ropowiczy i bliznowaty, włókniaki, bliznowce, kępki żółte
Jak przygotować się do zabiegu?
Laseroterapia laserem ablacyjnym CO2 jest poprzedzona konsultacją medyczną, podczas której lekarz klasyfikuje pacjenta do zabiegu i wspólnie z nim omawia problemy, które ma rozwiązać. Przedstawiany jest dokładny przebieg terapii. Konsultacja medyczna to również czas, kiedy lekarz wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, a także przedstawia zalecenia obowiązujące po jego przeprowadzeniu.
Jeśli laser jest używany przez lekarza ginekologa należy datę zabiegu ustalić w taki sposób, by nie była zbieżna z terminem miesiączki.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg polega na laserowej korekcie defektów wskazanych przez pacjenta. Podczas zabiegu lekarz dokonuje mikronakłuć laserem ablacyjnym, a tym samym koryguje niedoskonałości i niweluje problemy. Dokładny przebieg zabiegu będzie się różnił w zależności od tego, z jakim problemem zgłosił się pacjent.
Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności – hospitalizacja pacjenta nie jest wymagana.
Podczas zabiegu najczęściej stosuje się znieczulenie w postaci kremu znieczulającego (znieczulenie lekarz aplikuje mniej więcej godzinę przed zabiegiem). Przy większych obszarach zabiegowych i konieczności użycia wyższej energii lasera – lekarz najczęściej zaleca zastosowanie znieczulenia iniekcyjnego.