Projekty naukowe

Projekty naukowe 2
Spośród szerokiej oferty szkoleń i kongresów z dziedziny chirurgii plastycznej na świecie zawsze staram się wybierać te, które pozwolą mi poznać najnowocześniejsze techniki operacyjne oraz doskonalić dotychczasowe umiejętności, aby moim Pacjentom zagwarantować jak najlepsze efekty operacji.
Bioimplant

Bioimplant – to nowatorski projekt łączący osiągnięcia współczesnej chirurgii rekonstrukcyjnej, medycyny regeneracyjnej oraz biotechnologii z nowoczesnymi technikami obrazowania i druku 3D. Jego celem jest wytworzenie drogą inżynierii tkankowej kości, która powstanie na bazie polimerowego rusztowania wydrukowanego w technologii 3D. Kształt i wielkość tego rusztowania zostaną ocenione przedoperacyjnie na podstawie trójwymiarowej symulacji ubytku.

 

Powstałe w ten sposób rusztowanie „na miarę” w warunkach laboratoryjnych zasiedlane jest tłuszczowymi komórkami macierzystymi, które przyspieszą tworzenie się tkanki kostnej po wszczepieniu w miejsce ubytku. Wytworzona w ten sposób kość nie będzie się różniła od pozostałych kości i znajdzie zastosowanie głównie u pacjentów onkologicznych, u których wraz z nowotworem często usuwa się rozległe fragmenty kości. Wykonawcami projektu są naukowcy z Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej. Projekt finansowany jest z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Nano4nerve

Nano4nerve – celem projektu jest wytworzenie tzw. conduitu nerwu, czyli alternatywy dla obecnie stosowanych w chirurgii rekonstrukcyjnej przeszczepów nerwu. Obecnie stosowane metody polegają na pobraniu nerwu z innej okolicy, co skutkuje upośledzeniem czucia. Rozwiązaniem tego problemu będą wytworzone z nanowłókien przy pomocy nowoczesnej technologii elektroprzędzenia conduity, które po zasiedlaniu ich tłuszczowymi komórkami macierzystymi zostaną dodatkowo poddane stymulacji prądem elektrycznym.

Projekt jest finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu Opus i realizowany we współpracy z Wydziałem Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej i Zakładem Inżynierii Komórkowej Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie.

MentorEye

MentorEye – projekt zakłada stworzenie niezwykle precyzyjnej i skutecznej metody usuwania nowotworów opartej na nawigacji chirurgicznej i znakowaniu tkanki nowotworowej przy użyciu wektorów wirusowych. Dzięki tej metodzie możliwa będzie zarówno poprawa skuteczności leczenia nowotworów jak i minimalizacja efektów ubocznych leczenia onkologicznego.

Finansowanie projektu pochodzi z programu Strategmed, którego celem jest wspieranie strategicznych dla rozwoju medycyny badań naukowych w kraju. W skład konsorcjum realizującego projekt wchodzą wiodące ośrodki naukowe w Polsce takie jak Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, a także inwestorzy prywatni: Grupa Adamed, Neuro Device Group, Le Loch Healthcare.

ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W JEDNEJ Z KLINIK

Projekty naukowe 5

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Projekty naukowe 6
Projekty naukowe 7