Lifting Szyi 

Lifting Szyi 

Lifting Szyi 2

Opis zabiegu

Powszechnie uważa się, że szyja i dłonie zdradzają wiek kobiety. Dojrzałe kobiety częściej sięgają po apaszki i golfy, unikają profilowych zdjęć a do tych en face pozują z charakterystycznie podniesioną głową. Tak próbują ukryć widoczną wiotkość skóry szyi. Zanim zgłoszą się na operację liftingu szyi próbują nici PDO, bolesnych ostrzykiwań z kwasu hialuronowego, mezoterapii i laserów. Zawsze warto spróbować mniej inwazyjnych metod jednak z doświadczeń z gabinetów chirurgii plastycznej wynika, że w tym wypadku najskuteczniejsza będzie metoda chirurgiczna.
Skóra szyi jest bardzo cienka, z małą ilością gruczołów łojowych. Szybko traci swoją elastyczność, staje się pomarszczona i wiotka. Mamy wrażenie, że z biegiem lat znacznie się rozciągnęła, jest jej za dużo i przez to daje nieestetyczny wygląd. Zadaniem chirurga plastyka będzie wycięcie jej nadmiaru, co w efekcie odmłodzi ją, wydłuży, zwiększy napięcie mięśni i skóry.
Najczęściej zabieg liftingu szyi pacjenci łączą z liftingiem twarzy . Połączenie to daje efekt spektakularnego odmłodzenia i eliminuje dysproporcję w wiotkości skóry pomiędzy twarzą a szyją.

Czas trwania zabiegu

120 - 180 minut

Zdjęcie szwów

7-10 dni

Zalecane wizyty kontrolne

* po 7-10 dniach, * po 4 miesiącach, * po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie ogólne/ Sedacja:
Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii.

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda zabieg

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 3 godziny (jeśli połączymy go z liftingiem twarzy to wtedy czas zabiegu będzie wynosił około 5-6 godzin). Cięcie najczęściej przebiega w okolicy ucha, za uchem, na linii owłosienia w okolicy potylicznej i w niektórych przypadkach w okolicy podbródka. Chirurg plastyk podciąga zwiotczałą skórę do góry i do boków, a jej nadmiar usuwa. 

Po zabiegu

Pacjent zostaje w klinice 1 dobę. Po zabiegu zalecane jest noszenie specjalnej opaski uciskowej, która modeluje szyję i wspomaga proces gojenia. Przez kilka tygodni po operacji mogą być wyczuwalne pod skórą małe grudki lub zgrubienia, które z czasem ustąpią. Może dojść także do przejściowego zaburzenia czucia w zakresie preparowanej skóry. Po kilku miesiącach czucie w pełni powraca.  Ostateczny efekt zabiegu zobaczymy po mniej więcej 4 miesiącach od operacji

Blizna

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to, by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku zabiegu liftingu szyi cięcie wykonywane jest za przed i za uchem, na linii owłosienia w okolicy potylicznej i w niektórych przypadkach w okolicy podbródka. Po okresie rekonwalescencji blizna powinna być mało widoczna. Rodzaj cięcia lekarz zawsze omówi z pacjentem przed operacją. 

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić. 

ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Lifting Szyi 5

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Lifting Szyi 6
Lifting Szyi 7