Lifting Czoła 

Lifting Czoła 

Lifting Czoła 2

Opis zabiegu

Pojawiające się na czole zmarszczki to oznaka upływu czasu, a także utraty ilości kolagenu, który odpowiada za sprężystość skóry. Gdy botox już nie wystarcza, a nasza twarz wyraża nie te emocje, które w sobie nosimy warto zastanowić się nad zabiegiem liftingu czoła. Celem zabiegu jest trwałe odmłodzenie i nadanie świeżego wyglądu górnej części twarzy, która najczęściej po 40. roku życia jest zwiotczała i z roku na rok przybywa jej zmarszczek. 

Dla osiągnięcia lepszego efektu zabieg można połączyć z liftingiem brwi i plastyką powiek górnych. Dzięki temu osiągniemy efekt odmłodzenia całej górnej części twarzy.

Czas trwania zabiegu

120 - 180 minut.

Zdjęcie szwów

7-10 dni

Zalecane wizyty kontrolne

* po 7-10 dniach, * po 4 miesiącach, * po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie ogólne/ Sedacja:
Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii.

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda zabieg

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu chirurg wykonuje cięcie na linii włosów, usuwa nadmiar skóry z okolic czoła i skroni, podciąga skórę i powięź podskórną a następnie zeszywa ranę. Dzięki temu widoczne zmarszczki i bruzdy ulegają redukcji. Czoło zostaje „podniesione”, zostaje mu nadana gładkość i sprężystość, a cała twarz zyskuje młody, wypoczęty, promienny wygląd. Uzyskujemy bardzo naturalny efekt odmłodzenia za pomocą redukcji zwiotczałej skóry przy niewielkiej ingerencji chirurgicznej.

Po zabiegu

Pacjent zostaje w klinice 1 dobę. Przez 7 dni od zabiegu zalecane jest noszenie specjalnej opaski uciskowej na czole, która wspomaga proces gojenia. Ostateczny efekt zabiegu zobaczymy po mniej więcej 2 miesiącach od operacji.

Blizna

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to, by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku zabiegu liftingu czoła cięcie wykonywane jest na linii włosów, tak więc po okresie rekonwalescencji blizna jest trudna do dostrzeżenia nawet przy gładkich fryzurach. Rodzaj cięcia lekarz zawsze omówi z pacjentką przed operacją.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić.

ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Lifting Czoła 5

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Lifting Czoła 6
Lifting Czoła 7