Lifting Czoła 

Lifting Czoła 

Lifting Czoła 2

Opis zabiegu

Pojawiające się na czole zmarszczki to oznaka upływu czasu, a także utraty ilości kolagenu, który odpowiada za sprężystość skóry. Gdy botox już nie wystarcza, a nasza twarz wyraża nie te emocje, które w sobie nosimy warto zastanowić się nad zabiegiem liftingu czoła. Celem zabiegu jest trwałe odmłodzenie i nadanie świeżego wyglądu górnej części twarzy, która najczęściej po 40. roku życia jest zwiotczała i z roku na rok przybywa jej zmarszczek. 

Dla osiągnięcia lepszego efektu zabieg można połączyć z liftingiem brwi i plastyką powiek górnych. Dzięki temu osiągniemy efekt odmłodzenia całej górnej części twarzy.

Czas trwania zabiegu

120 - 180 minut.

Zdjęcie szwów

7-10 dni

Zalecane wizyty kontrolne

* po 7-10 dniach, * po 4 miesiącach, * po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie ogólne/ Sedacja:
Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii.

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda zabieg

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu chirurg wykonuje cięcie na linii włosów, usuwa nadmiar skóry z okolic czoła i skroni, podciąga skórę i powięź podskórną a następnie zeszywa ranę. Dzięki temu widoczne zmarszczki i bruzdy ulegają redukcji. Czoło zostaje „podniesione”, zostaje mu nadana gładkość i sprężystość, a cała twarz zyskuje młody, wypoczęty, promienny wygląd. Uzyskujemy bardzo naturalny efekt odmłodzenia za pomocą redukcji zwiotczałej skóry przy niewielkiej ingerencji chirurgicznej.

Po zabiegu

Pacjent zostaje w klinice 1 dobę. Przez 7 dni od zabiegu zalecane jest noszenie specjalnej opaski uciskowej na czole, która wspomaga proces gojenia. Ostateczny efekt zabiegu zobaczymy po mniej więcej 2 miesiącach od operacji.

Blizna

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to, by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku zabiegu liftingu czoła cięcie wykonywane jest na linii włosów, tak więc po okresie rekonwalescencji blizna jest trudna do dostrzeżenia nawet przy gładkich fryzurach. Rodzaj cięcia lekarz zawsze omówi z pacjentką przed operacją.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić.

Zobacz Efekty Zabiegu 

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lifting Czoła 3 Po
Lifting Czoła 4 Przed
Lifting Czoła 3 Po
Lifting Czoła 4 Przed
ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Lifting Czoła 9

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Lifting Czoła 10
Lifting Czoła 11