Lipofilling 

PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZCZOWEJ / MODELOWANIE TWARZY/ WYPEŁNIENIE TWARZY WŁASNYM TŁUSZCZEM/ LIPOFILLING/ LIPOTRANSFER

Lipofilling 

PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZCZOWEJ / MODELOWANIE TWARZY/ WYPEŁNIENIE TWARZY WŁASNYM TŁUSZCZEM/ LIPOFILLING/ LIPOTRANSFER
Lipofilling 2

Opis zabiegu

Nadmiar tłuszczu nagromadzony w ciele można wykorzystać by zwalczyć kompleksy i niedoskonałości występujące w innych partiach ciała. Tkanka tłuszczowa okazuje się być doskonałym wypełniaczem ust, zmarszczek, bruzd etc. Zabieg lipofillingu pozwala skorygować i wymodelować różne partie ciała, a także zredukować blizny potrądzikowe i pourazowe.

Czas trwania zabiegu

30 – 90 minut

Zdjęcie szwów

7 – 14 dni

Niezbędne badania

badanie krwi, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, glukoza, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B

Przeciwwskazania

ciąża, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, cukrzyca, infekcje ropne skóry.

Jak wygląda zabieg

Własny tłuszcz uważany jest za najlepszy preparat wypełniający, gdyż nie naraża pacjenta na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest liposukcja czyli odessanie tłuszczu z miejsca, w którym jest nagromadzony. Pobierana jest jednak mniejsza ilość tkanki tłuszczowej niż przy standardowej liposukcji. Następnie tłuszcz jest selekcjonowany i specjalnie przygotowywany do etapu drugiego, w którym za pomocą specjalnej kaniuli zostaje zaaplikowany w miejsce docelowe. Zabieg przeprowadza się zwykle przy użyciu znieczulenia miejscowego. Efektem zabiegu jest uzyskanie bardzo naturalnego wyglądu miejsca, które poddane zostało zabiegowi.

Każdy zabieg poprzedza profesjonalna konsultacja z lekarzem, podczas której zostaną omówione wszystkie szczegóły dotyczące wskazań i przeciwskazań. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie a zalecenia są dopasowane dla każdego pacjenta.

Po zabiegu

Korekta niedoskonałości, dzięki wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej. Korekcja asymetrii. Wypełnienie zniekształceń wynikłych po urazach a także uzupełnienie niedoborów tkanki tłuszczowej (lipodystrofia).

ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Lipofilling 5

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Lipofilling 6
Lipofilling 7