Korekcja Odstających Uszu 

PLASTYKA ODSTAJĄCYCH USZU / OPERACJA ODSTAJĄCYCH MAŁŻOWIN USZNYCH/ OPERACJA PLASTYCZNA USZU / PLASTYKA USZU / OTOPLASTYKA

Korekcja Odstających Uszu 

PLASTYKA ODSTAJĄCYCH USZU / OPERACJA ODSTAJĄCYCH MAŁŻOWIN USZNYCH/ OPERACJA PLASTYCZNA USZU / PLASTYKA USZU / OTOPLASTYKA
Korekcja Odstających Uszu 2

Opis zabiegu

Plastuś, Uszatek, Dumbo – z takimi określeniami najczęściej spotykają się w dzieciństwie osoby, których natura obdarzyła odstającymi uszami. I choć wpisały się one w kanony piękna a wybiegi w Mediolanie, Nowym Jorku czy Paryżu pełne są pięknych modelek z wyraźnie odstającymi małżowinami usznymi – nadal dla wielu jest to defekt i często zgłaszają chęć jego korekty w gabinecie chirurga plastycznego. Co ciekawe – co raz częściej do chirurgów zgłaszają się rodzice z małymi dziećmi, które narażone są na przykre komentarze rówieśników i pragną jak najszybciej poddać je operacji korekcyjnej. W zasadzie nie ma ku temu przeciwskazań, jednak nie powinno się tej operacji wykonywać u dzieci poniżej 6 roku życia.

Czas trwania zabiegu

60 – 90 minut

Zdjęcie szwów

7-10 dni

Zalecane wizyty kontrolne

po 7-10 dniach, po 4 miesiącach, po 12 miesiącach

Niezbędne badania

Znieczulenie miejscowe:
morfologia, układ krzepnięcia, antygen HBS, HCV, HIV; glukoza na czczo, badanie ogólne moczu.

Znieczulenie ogólne/Sedacja:
Badanie krwi: grupa krwi, morfologia, elektrolity (sód, potas), poziom glukozy na czczo, APTT I-INR (układ krzepnięcia), kreatynina, antygen HBS, HCV, HIV. Badanie ogólne moczu, rentgen klatki piersiowej, EKG, posiew z nosa – badanie podstawowe w kierunku bakterii.

Przeciwwskazania

Ciąża
Laktacja
Miesiączka
Infekcje
Nieuregulowana cukrzyca
Problemy z krzepnięciem krwi

Jak wygląda zabieg

Operację odstających uszu przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Cięcie przebiega za uchem, w trakcie zabiegu chirurg modeluje chrząstkę, dzięki czemu uszy zyskują nowy kształt, następnie zeszywa ranę i zakłada opatrunek uciskowy. Całość trwa około godziny.

Po zabiegu

Pacjent po korekcji odstających uszu pozostaje w klinice 2 godziny, po czym wychodzi do domu. Przez następne 14 dni należy 24h na dobę nosić specjalną opaskę uciskową, która ochroni uszy przed urazami i zagięciem. Po tym czasie przez kolejne 14 dni tę samą opaskę zakładamy jedynie na noc. Bezpośrednio po operacji mogą pojawić się zasinienia lub obrzęk, który po kilku dniach znika.

Blizna

Chirurgia plastyczna to nie magia. Po każdej, nawet najmniejszej ingerencji chirurgicznej zostaje blizna. Zadaniem chirurga jest dbałość o to, by była ona jak najmniej widoczna. W przypadku zabiegu korekcji odstających uszu blizna umiejscowiona jest za uchem i po okresie rekonwalescencji jest praktycznie niewidoczna.

Kiedy zgłosić się do lekarza?

Podczas okresu pooperacyjnego należy zgłaszać lekarzowi wszelkie nieprawidłowości – gorączkę, nadmierne zaczerwienienie w miejscu gojenia rany, wyczuwalne szwy, a także obrzęki, szczególnie po czasie, kiedy powinny już ustąpić.

Teoretycznie tak, ale należy pamiętać, że po sedacji pacjent musi zostać jedną dobę w klinice. Wymaga ona także kilku dodatkowych badań w kwalifikacji do zabiegu. Takie rozwiązanie stosuje się zazwyczaj jedynie u dzieci, aby oszczędzić im niepotrzebnego stresu.
To zdarza się niezwykle rzadko. Tak się dzieje, gdy np. jeden szew lekko się poluzuje. Możliwe jest to jedynie w pierwszych tygodniach od operacji, kiedy zrost w obrębie chrząstki jest jeszcze słaby i niewytrzymały na rozciąganie. Wtedy należy zgłosić się do lekarza-operatora, który niezwłocznie założy szew na nowo i przywróci oczekiwany wygląd uszu.

Ważne

W pierwszych tygodniach od operacji należy szczególnie chronić uszy przed wszelkimi urazami, gdyż np. uderzenie piłką w ucho może być przyczyną jego ‘odskoczenia’ na skutek poluzowania się szwów.

Zobacz Efekty Zabiegu 

Korekcja Odstających Uszu 3 Korekcja Odstających Uszu 4
Korekcja Odstających Uszu 5 Korekcja Odstających Uszu 6
Korekcja Odstających Uszu 7 Korekcja Odstających Uszu 8
Korekcja Odstających Uszu 9 Korekcja Odstających Uszu 10
Korekcja Odstających Uszu 11 Korekcja Odstających Uszu 12
Korekcja Odstających Uszu 13 Korekcja Odstających Uszu 14
Korekcja Odstających Uszu 15 Korekcja Odstających Uszu 16
Korekcja Odstających Uszu 17 Korekcja Odstających Uszu 18
Korekcja Odstających Uszu 19 Korekcja Odstających Uszu 20
ZOBACZ CO MÓWIĄ PACJENCI

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Korekcja Odstających Uszu 23

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.

Korekcja Odstających Uszu 24
Korekcja Odstających Uszu 25