NEWSY

Powiększenie piersi bez skalpela?

Powiększanie piersi bez śladu skalpela?

Dziś piękny i jędrny biust to już nie zawsze sprawa natury. Od lat bowiem powiększanie piersi to jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. Od lat 60-tych, kiedy to trzydziestoletniej Timmie Jean jako pierwszej pacjentce wszczepiono implanty piersi wiele się w tej kwestii zmieniło. Z biegiem lat udoskonalano protezy, aby stały się one najbardziej zbliżone do naturalnych. Zmieniały się też techniki operacyjne, by minimalizować ryzyko powikłań i jednocześnie odpowiadać na potrzeby najbardziej wymagających pacjentek. Te techniki zmieniają się i dzisiaj, ponieważ chirurgia plastyczna jak wiele dziedzin medycyny przeżywa swój renesans. Wśród nich najnowszą i najnowocześniejszą jest bez wątpienia endoskopowe powiększanie piersi. W Stanach Zjednoczonych popularność zdobywa od około dziesięciu lat, u nas jest wciąż nowością ale z roku na rok liczba pacjentek, które chcą uniknąć blizny wzdłuż fałdu podpiersiowego dynamicznie wzrasta.

Na czym polega ta metoda?

Powiększając piersi endoskopowo robię cięcie w dole pachowym. Pod kontrolą endoskopu wytwarzam lożę (kieszeń) pod mięśniem piersiowym, do której następnie wkładam implant. Endoskop to nic innego jak rurka z sondą wyposażona w małą kamerę i jasne światło. Kamera wysyła obraz do ekranu, na którym dokładnie widzę w powiększeniu wewnętrzne struktury ciała.

Umożliwia to precyzyjne działania, które nie tylko pomogą dokładnie wypreparować określoną lożę dla implantu ale także skontrolować ją, aby ograniczyć wszelkie możliwe powikłania związane z jego przemieszczaniem lub krwawieniem z niezamkniętych naczyń. Samo cięcie pod pachą ma długość około 3-5 cm a powstała blizna po okresie mniej więcej sześciu miesięcy jest praktycznie niewidoczna. Krótsze cięcie sprawia również, że większość pacjentek przechodzi rekonwalescencję szybciej niż w tradycyjnej metodzie powiększania piersi (poprzez cięcie w fałdzie piersiowym lub wokół otoczki brodawki).

Przy wykorzystaniu metody endoskopowej pacjentki w zasadzie mają dowolność w wyborze kształtu i wielkości implantu. Są jednak pewne ograniczenia. Pacjentki z piersiami obwisłymi, z dużym nadmiarem luźnej skóry lub z wrodzonymi zniekształceniami piersi powinny zdecydować się na operację przy użyciu tradycyjnych dostępów operacyjnych. Zapewni to lepszy efekt operacji a chirurg, oprócz wszczepienia implantu, będzie miał możliwość poprawienia istniejących niedoskonałości piersi.

Dr. n. med. Tomasz Dębski

Dr. n. med. Tomasz Dębski

Jestem specjalistą chirurgii plastycznej. Po ukończeniu Warszawskiej Akademii Medycznej związałem się z w Kliniką Chirurgii Plastycznej Szpitala im. Prof. W. Orłowskiego w Warszawie, w której pracuję do dziś.

Wyszukaj
Najnowsze wpisy

KLINIKA BEZ TAJEMNIC

KLINIKA BEZ TAJEMNIC to nowy program, który we wrześniu zadebiutował na antenie Discovery Life a od października widzowie będą...
Zobacz więcej

Powiększenie piersi bez skalpela?

Powiększanie piersi bez śladu skalpela? Dziś piękny i jędrny biust to już nie zawsze sprawa natury. Od lat bowiem...
Zobacz więcej

The Best Of

Według statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej ISAPS w ciągu ostatnich lat daje się zauważyć olbrzymi wzrost zainteresowania zabiegami...
Zobacz więcej

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE
W KLINICE

Adres

ul. Rabindranatha Tagore 3/2.3
02-647 Warszawa ( Mokotów )

Telefon

+48 539 333 777
+48 539 333 888

Pon-Pt

10:00 - 21:00

Sobota

10:00 - 17:00

Chcesz dowiedzieć się więcej, lub masz pytania? Zapraszam na konsultację.